czwartek, 27 listopada 2014

Pomysł na .... wałek, czyli poduszka inna niż wszystkie

Pomysł na uszycie wałka wpadł do głowy jak zawsze przypadkiem. Bo ciągle tylko poduszki kwadratowe bądź prostokątne o takich wymiarach albo innych, każdy próbuje coś stworzyć innego. A tu taka prosta sprawa by się wydawało - wałek.
Prosta była w pierwszym momencie, a już po chwili googlowania okazało się, że rozmiarów jest mnóstwo. Jedna za długie, drugie za wąskie, w trzecich cena powalała z nóg. Cóż zostało ... dalsze szukanie producenta, który by mi uszył takie jakie wymyśliłam. I tak w październiku zaczęli szyć wałki i jaśki przy okazji też :)
Potem już poszło szybko, bo miałam dużo czasu aby zastanowić się jak będą one wyglądać, jakie materiały ze sobą połączyć, w jakich tonacjach i z jakimi dodatkami je skomponować. W między czasie małe zamówionko w hurtowni pasmanteryjnej na tasiemki zygzaki, tasiemki z pomponami małymi i dużymi w różnych kolorach oraz inne niezbędne produkty.
I się zaczęło :) Na trzy dni hafciarka stanęła, a ja byłam jak się okazało w swoim żywiole. Co z tego powstało można obejrzeć poniżej. Oczywiście mam po kilka egzemplarzy z każdego rodzaju. A dziś jeszcze mam plan aby stworzyć kompozycję popielato - białą.
Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt.







     

wtorek, 25 listopada 2014

Znalezione na innych blogach ...

Dzień choroby przeplata się z melancholią i tak właśnie skusiło mnie aby poszperać na znajomych mi blogach.

Jednym słowem: M I Ł O.

Bo  Mi ło  jest znaleźć się u kogoś na zdjęciach,  Mi ło  jest przeczytać choć jedno zdanie, jedno słowo o sobie, bo wreszcie  Mi ło  jest gdy ktoś docenia trud jaki wkłada się na co dzień w swoją pracę.

**********************************************************************

Bardzo gorąco chcę podziękować Małgosi z Malandia.pl, która tak napisała:

"...W swoim sąsiedztwie mieliśmy  Pracownię Hafciarską “Blue Bed”, której aranżacja stoiska wpadła nam w oko. Ich łóżko pełne ciekawych poduszek kusiło mocno...".

Nikiszowiec lipiec 2014
 
 Autor: Małgosia i Jarek Solarscy Malandia.pl (tam znalezione)

 Autor: Małgosia i Jarek Solarscy Malandia.pl
 
Adres: http://malandia.pl/blog/?m=201407

***********************************************************************

Drugie podziękowania mkną do Dorotki z Ceramicznych Ogrodów, z którą sąsiadowałyśmy w Otmuchowie na Lecie Kwiatów i na Nikiszu

Otmuchów lipiec 2014 
 
 Autor: http://ceramiczka.blogspot.com (tam znalezione)

Adres: http://ceramiczka.blogspot.com/search?updated-max=2014-08-18T17:51:00%2B02:00&max-results=10

*************************************************************************

Jeszcze raz bardzo dziękuję i powiem po cichu, że już nie mogę doczekać się spotkania.

Z Dorotka spotkamy się już na Nikiszu, na który już teraz wszystkich gorąco zapraszam.

poniedziałek, 24 listopada 2014

Poduszkowe koty

W niedzielę, ostatnią wolną w tym roku, obfotografowaliśmy na nowo większość naszych produktów, głównie jaśków. Prawdę mówiąc dla części z ich to były pierwsze zdjęcia. Np. dla naszych kotków, które cieszą się dużym zainteresowaniem już od czerwca. Pokazujemy je na jarmarkach i innych imprezach a dopiero teraz doczekały się uwiecznienia na fotografiach. Zdarzyło się, że publikując na różnych stronach łóżko z poduszkami, ktoś dopatrzył się jaśka-kotka i w ten sposób dokonywał zamówienia.

A oto i on/one (na razie na białym tle)





















Polecam szczególnie dla miłośników zwierząt, to super pomysł np. na świąteczny prezent. Podusie haftowane są na satynie bawełnianej najwyższej jakości. Nadają się i jako ozdoba na kanapie i w sypialni na łóżku.

środa, 19 listopada 2014

Jeszcze raz Tychy

W poprzednim wpisie były Tychy, jednak idąc za ciosem mogę również wspomnieć o Jarmarkach na Boże Narodzenie oraz Wielkanocnym w SDK Tęcza. Zapisy oczywiście są dużo wcześniej i ilość miejsc ograniczona. Imprezy odbywają się w świetnej atmosferze, w ciepełku, pod dachem, gdzie można napić się kawy i zjeść smakołyki.
Byłam tam już dwa razy i mogę powiedzieć, że jarmarki są dobrze rozreklamowane i przychodzi sporo odwiedzających.
Panie mają różnorodne rękodzieło od biżuterii przez decoupage, ozdoby świąteczne i z filcu po koronki klockowe i piękne obrazy.  
A tu kilka fotek, dodam że ja miałam miejscówkę na korytarzu ze względu na spore gabaryty mojego stoiska. Za ścianą jest jednak duża sala ze sceną, obok druga bardziej podłużna i wszystko to zapełnione do ostatniego centymetra.

Święta grudniowe



Święta Wielkanocne


Kilka przydatnych informacji
Organizator: Spółdzielczy Dom Kultury Tęcza, Tychy ul. Niepodległości 188, tel. 32/2275812 
Imprezy bezpłatne ale dużo wcześniej trzeba się zgłaszać.

Chciałam tu umieścić linki z poprzednich imprez ze strony TSM Oskard pod którą pracuje Tęcza. Tak, aby każdy mógł zobaczyć jak wyglądają też inne stoiska, niestety oba  zostały ściągnięte z ich strony.


wtorek, 18 listopada 2014

Wspomnienia z naszych pierwszych jarmarków

Choć hafciarkę kupiliśmy latem to dopiero w grudniu odważyłam się uczestniczyć w pierwszej imprezie. Był to Jarmark Bożonarodzeniowy w Tychach na Placu Baczyńskiego. Czterodniowa impreza podczas której przez pierwsze trzy dni przechodził huragan Ksawery. Bałam się wtedy, że drewniana budka w której zostawiłam większą część towaru odleci, a moje jaśki będą rozrzucone po całej okolicy. Na szczęście tak się nie stało. Jednak zła aura pogodowa skutecznie odstraszała odwiedzających nasz jarmark. Był to rok 2013, pewnie w okolicy na innych jarmarkach wystawcy mieli podobną sytuację. Dopiero niedziela okazała się piękna, słoneczna i spokojna. Oczywiście było bardzo zimna ale czego można się spodziewać tuż przed Bożym Narodzeniem.
Jak to się mówi to były nasze "pierwsze koty za płoty", potem już poszło. Ale cały 2014 był dla nas rokiem zdobywania nowych doświadczeń, informacji co warto odwiedzić, gdzie być, a co omijać szerokim łukiem. Jednak nie można brać dosłownie moich opinii ponieważ każdy ma inny towar i innego odbiorcę. Mogę tylko przekazać nasze opinie. A i wybaczcie ale jest kilka miejsc o których nie wspomnę ponieważ uważam to za swoją tajemnicę, zresztą teraz już wiem, że każdy sprzedawca ma takie miejsca, o których nie mówi innym ze względu na swoje dobro, wysokie utargi itp. A to kilka zdjęć z Palcu Baczyńskiego w Tychach '13.

Budka wielkości 2,5m x 2m 

 
Wnętrze domku


... i jeszcze jedno zdjęcie





Okienka po bokach otwierane (ja otworzyłam tylko jedno boczne bo za bardzo wiało). Z przodu jak widać na zdjęciach po otwarciu robił się i daszek i blat na towary. 
Koszt najmu na cztery dni to 500zł netto w 2014r.
Organizator: Urząd Miasta Tychy, Pani Daria Dzięgielewska 665 168 574

 Dodam, że program Jarmarkowy był ciekawy, na scenie zaczynało się coś dziać już od 14stej, a w nocy domków pilnowała ochrona. 

W tym roku postanowiłam jednak popróbować innych miejsc więc Tychy sobie odpuściłam. Myślę jednak, że jest to godne polecenia miejsce lecz bez większego szału. Może mi pogoda niezbyt dopisała ale strat też nie poniosłam.

Mam nadzieję, że takimi wpisami pomogę innym osobom, które tak jak ja zorganizowały sobie życie. Proszę również o Wasze opinie o tych miejscach. 

poniedziałek, 17 listopada 2014

To już ponad rok ...



To już ponad rok, jak cieszę się każdym dniem tworzenia, haftowania i szycia. Pomysł na zajęcie przyszedł podczas burzy mózgów. Potem jeszcze trochę dorastał i przyjmował pierwsze kształty, aby dziś pokazać się w swojej krasie. Na swoim koncie Pracownia ma już malutkie sukcesy, które powolutku tutaj będę wspominać i robić dalsze kroczki do rozwoju i rozkwitu wybranego kierunku. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą i opinią będę motywowana do dalszego działania i spełniania marzeń, życzeń i wszystkich nawet najtrudniejszych pomysłów.